22 lutego 2017 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju wzięło udział 22 dzieci z terenu gminy Tuliszków, które rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja. Po oddaniu prac uczestnicy w oczekiwaniu na wyniki mogli nasycić się słodkościami przygotowanymi przez Urząd Gminy i Miasta Tuliszków oraz napić się ciepłej herbaty. Po dokonaniu oceny testów pisemnych komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Nie obyło się jednak bez ustnej dogrywki o II miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy turnieju oraz ich opiekunowie drobne upominki. Nagrody wręczyli: Grzegorz Ciesielski – burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków oraz prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, Piotr Hryniuk – prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP oraz Marek Mazurek – Komendant Gminny OSP. Najlepsi w gminnych eliminacjach wezmą teraz udział w kolejnym etapie turnieju na szczeblu powiatowym

Żródło: tuliszkow.pl

Nasi uczniowie, którzy brali udział w eliminacjach tj. Adrian Darul, Patrycja Patrzyką, Iza Bukowska oraz Julia Pieszak otrzymali dyplomy za udział oraz drobne upominki.