Znajdziesz tutaj materiały audio-wizualne do metody Total Physical Response (TPR) oraz gry językowe, które wykorzystuję na zajęciach języka angielskiego w naszym przedszkolu. Metoda TPR to podejście do nauczania języka, które opiera się na koordynacji języka i ruchu fizycznego. W TPR daję uczniom polecenia w języku angielskim, a uczniowie reagują całym ciałem. Metoda ta jest przykładem podejścia komunikatywnego do nauczania języka.

Moje materiały zawierają piosenki, polecenia, kreskówki i gry językowe. Uczymy się kolorów, liczenia, poleceń z gry Simon Says, zwierząt, zabawek i innych podstawowych tematów związanych z programem pracy przedszkola. Zajęcia są prowadzone w sposób interaktywny i angażujący, co pomaga dzieciom w nauce języka angielskiego w sposób przyjemny i skuteczny. Ale moje zajęcia to nie wszystko. Język musi być używany jak najczęściej, dlatego zachęcam do korzystania z materiałów w domu razem ze swoimi dziećmi :)

język angielski w przedszkolu

Jak ćwiczyć w domu?

Śpiewanie piosenek: Piosenki to świetny sposób na naukę języka angielskiego. Dzieci uwielbiają śpiewać i tańczyć, więc warto wykorzystać to w procesie nauki. Poniżej znajdziesz wiele piosenek i zabaw, z których korzystamy podczas zajęć i dzieci je znają.

Znajdź kolor: Zabawa polega na wydaniu polecenia „Find something [red, yellow, blue]”. Dziecko odszukuje przedmiot w tym kolorze i wskazuje palcem. Na początku dla ułatwienia można podawać podpowiedź w języku polskim np. „Find something yellow. Yellow like 'banana’.” Kolejna zabawa to sprzątanie :) Idealnie sprawdza się w przypadku klocków. Podajemy jaki kolor klocków dziecko ma wrzucić do pudełka i przechodzimy w ten sposób przez wszystkie kolory, jednocześnie ucząc się kolorów i sprzątając w sposób angażujący dla dziecka.

Liczenie: Całkowita dowolność i kreatywność. Cyfry i liczby od 1 do 10 można wykorzystać w absolutnie każdej sytuacji codziennej.

Simon Says: Popularna gra ruchowa, która polega na tym, że jedna osoba wydaje polecenia rozpoczynając je od “Simon says” (czyli “Simon mówi”). Na przykład: “Simon says: jump” – “Simon mówi: skaczcie”. Wszyscy gracze muszą wykonać polecenie tylko wtedy, gdy usłyszą “Simon says”. Gra ta jest świetnym sposobem na naukę języka angielskiego w sposób interaktywny i zabawny.

PiosenkiKreskówkiSłowniczki obrazkowe