“Wymyśliłam sobie, to było takie marzenie aby w tym szczególnym roku jubileuszowym zaopatrzyć każdego właściciela posesji w Ogorzelczynie w taki prezent. Prezent zwykły, a jednocześnie bardzo niezwykły – flagę narodową” – Jolanta Werkowska

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ogorzelczynie, pani Jolanta Werkowska podczas obrad Rady Miejskiej w Tuliszkowie wyszła z inicjatywą uczczenia 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości poprzez rozdanie mieszkańcom gminy flag Polski, którymi mogliby ozdobić swoje domy podczas tego ważnego święta. Celem było poszanowanie flagi i budowanie postawy patriotyzmu. Pomysł dzięki poparciu władz Gminy i Miasta Tuliszków przerodził się w zakup 1800 flag rozdanych później mieszkańcom miasta i pobliskich sołectw. Dostarczeniem flag mieszkańcom Ogorzelczyna zajęła się sama pani Jolanta Werkowska, tak aby w dniu święta, każdy dom przybrany był w biało-czerwone barwy.

Wewnętrzną częścią tego projektu był konkurs fotograficzny zorganizowany przez panią Jolantę Werkowską. Zadaniem było sfotografowanie jak największej ilości flag umieszczonych na domach w granicach Ogorzelczyna. Zwycięzcą został Wiktor Maślanka z klasy VI.