29 września 2021 roku w naszej placówce obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem święta było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

W tym dniu pracownik biblioteki w naszej szkole – pani Bożena Kruczkowska zorganizowała sesję czytelniczą, odwiedzając najmłodszych słuchaczy: przedszkolaków z grupy „Biedronki” i z grupy „Żabki.” Natomiast dzieci z klas I i III samodzielnie czytały „Legendy polskie.”

Głośne czytanie było przewodnim motywem spotkania, pani Bożena przekonała najmłodszych słuchaczy, że takie święto warto obchodzić każdego dnia. Może być to najlepszy sposób spędzania czasu wolnego z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem, a nawet kolegami i koleżankami. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda praca w bibliotece, pani Bożena przedstawiła dzieciom ofertę książek, które można wypożyczać w bibliotece.

Po wizycie w bibliotece dzieci wraz z wychowawczyniami: panią Karoliną Walczak oraz panią Renatą Nowaczyk kontynuowały akcent głośnego czytania dzieciom poprzez czytanie i opowiadanie bajek z udziałem dzieci.