logo strony

W innowacji pedagogicznej „Tradycje Bożonarodzeniowe” brali udział uczniowie ze wszystkich poziomów edukacji. Poznawali oni tradycje bożonarodzeniowe, wykonywali ozdoby i kartki świąteczne na zajęciach lekcyjnych, pozalekcyjnych i świetlicowych. Odział przedszkolny oraz klasy I-II wykonywały piękne ozdoby choinkowe, np. bombki ze styropianu, choinki z kartonu i wstążek, gwiazdy z tektury karbowanej oraz łańcuch z papieru. Klasa III wykonała nietypową, ekologiczną choinkę z kartonowych pudełek, które ułożono tak, aby powstała konstrukcja drzewka. Klasa V wykonała kartki świąteczne z motywem Narodzenia Pana Jezusa oraz fragmentem Ewangelii Łk. 2,1-14, które zostały przekazane wszystkim uczniom i nauczycielom. Klasa VI wykonała prezentację multimedialną na temat zwyczajów i symboli Bożego Narodzenia.

Uczniowie klasy VII wykonywali zadanie kulinarne, które polegało na upieczeniu świątecznych pierników. Ostatnią grupą byli ósmoklasiści, którzy przygotowali podarunki w postaci stroików i kartek świątecznych, które dostarczyli osobom samotnym i starszym z Ogorzelczyna. Na świetlicy dzieci wykonywały papierowe gwiazdki techniką orgiami, duńskie serca oraz kwiaty poinsecji wykonywane techniką papieroplastyki. W ramach innowacji odbyły się warsztaty świąteczne dla uczniów klas I-III i chętnych rodziców.

Dodatkowo odbył się konkurs plastyczny na kartkę bożonarodzeniową oraz uczniowie wzięli udział w akcji ,,Serce za odwagę’’, której celem było przygotowanie kartek świątecznych z życzeniami dla kombatantów II wojny światowej. 18 grudnia 2019 r. cała społeczność szkolna w ramach podsumowania innowacji pedagogicznej prezentowała swoje wytwory, podziwiała talenty kolegów oraz skosztowała pysznych pierników. Na zakończenie wszyscy uczniowie i nauczyciele wzięli udział w wspólnym śpiewaniu kolęd.

DLA RODZICA, DLA UCZNIA