Dnia 28 października 2020 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość, którą w sposób szczególny przeżyły dzieci z oddziałów przedszkolnych. Młodsze dzieci (z grupy „Biedronki”) zostały włączone do grona przedszkolaków, natomiast ich starsi koledzy i koleżanki (z grupy „Żabki”) stali się od dziś „starszakami.”

Dla wszystkich dzieci było to ogromne przeżycie, choć nie mogli towarzyszyć im rodzice, wszystkie pociechy spisały się dzielnie: z uśmiechem na twarzy dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, pięknie tańczyły. Przedszkolacy otrzymali gromkie brawa ze strony Pani Dyrektor, wychowawczyń: pani Renaty Nowaczyk, pani Karoliny Walczak oraz kameralnego grona nauczycieli i starszych kolegów.

Po części artystycznej dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani, porządkować zabawki i
być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani Dyrektor za pomocą czarodziejskiego ołówka dokonała uroczystego „Aktu Pasowania” każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy prawdziwy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, medal z symbolem poszczególnej grupy: „Biedronki” i „Żabki” oraz książkę.

Po uroczystych występach dzieci skosztowały zdrowych przekąsek w ramach niespodzianki od rodziców, nie zabrakło dobrej zabawy i świetnych humorów.
Ten dzień na długo zapisze się dzieciom w pamięci.