Jesienią uczniowie klasy III wzięli udział w programie edukacyjnym #PlanetaEnergii. Program stanowił dla uczniów czas intensywnej pracy dzięki której nasi trzecioklasiści rozbudzali zainteresowania przyrodą, budowali świadomość i postawy proekologiczne. Projekt uczył dzieci czym jest różnorodność biologiczna oraz zachęcał do dbania o przyrodę.

Podczas projektu realizowaliśmy wymagania konkursowe, które zostały ujęte w przygotowanym przez opiekuna sprawozdaniu. W XII edycji programu wzięło udział 480 klas z całej Polski z czego komisja konkursowa przyznała 3 nagrody główne i 100 wyróżnień. Sto klas (wśród nich nasza placówka) zostało wyróżnieni zestawami wyjątkowych „Biopakietów”. Każdy składający się łącznie aż z 10 elementów, m.in. domku dla jeży, hotelików dla zapylaczy, budek lęgowych dla ptaków, budek dla nietoperzy, karmników i nasion miododajnych nasion.

Z wielką radością :) nagroda zostanie zmontowana i zainstalowana w otoczeniu naszej szkoły, a stworzona ostoja dla różnych stworzeń będzie stanowić inspirujący obiekt do przyrodniczych obserwacji na lata. #PlanetaEnergii z całego serca dziękujemy za wyróżnienie – uczniowie klasy III wraz z opiekunem.