23 października 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I. W poczet braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Ogorzelczynie zostało włączonych 6 uczniów: Kinga Brzęcka, Nadia Krzewińska, Wiktoria Uchman, Amelia Skubiszewska, Konrad Szczap i Julia Zawadzka.

Uczniowie klasy VI i VII wprowadzili na scenę pierwszoklasistów. Po powitaniu pierwszaków przez ich wychowawcę panią Martę Wróbel oraz starszych kolegów, główni bohaterowie uroczystości zaprezentowali część artystyczną. Następnie zmagali się z kilkoma próbami wiedzy i umiejętności oraz wypili eliksir mądrości, aby móc uzyskać pozwolenie Pani Dyrektor na przystąpienie do ślubowania.

Po wprowadzeniu sztandaru i wysłuchaniu hymnu państwowego pierwszoklasiści złożyli uroczyście ślubowanie, następnie przyrzeczenie i zostali pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów klasy I. Na zakończenie pierwszaki otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne, „rożki obfitości” przygotowane przez rodziców oraz upominki od uczniów klasy III.

Dodatkowo jedna uczennica klasy I- Julia Zawadzka otrzymała dyplom ,,Tysięcznej uczennicy Szkoły Podstawowej w Ogorzelczynie’’. Po części oficjalnej uczniowie klasy I udali się wraz z rodzicami, gronem pedagogicznym i uczniami klasy III na słodki poczęstunek.

Życzymy pierwszakom samych sukcesów w szkole!