23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto ustanowione zostało w 1995 roku przez UNESCO. Ma na celu promocję czytelnictwa świętują autorzy, wydawnictwa, księgarnie… ale przede wszystkim, czytelnicy. To największe wydarzenie tego typu na świecie, obchodzone tego samego dnia w ponad 100 krajach na całym świecie.

Przypomina nam również o tym, że nie wszyscy mają swobodny dostęp do książek a zatem i do nauki. W naszej szkole z tej okazji trwała akcja „Starszy czyta młodszemu”. Uczniowie z klasy 5  podczas przerw czytali dzieciom z oddziałów przedszkolnych . W bibliotece odbył się kiermasz książek, dzięki czemu pozyskaliśmy ciekawe pozycje.

Odbył się też apel podczas, którego dzieci poznały historię książki oraz to ilu ludzi zaangażowanych jest w jej powstanie. Uczniowie dowiedzieli się, że dzięki czytaniu książek rozwija się wyobraźnia, można dowiedzieć się wielu ciekawostek a zarazem rozbawić się i odprężyć. Dzieci dowiedziały się również jak dbać o książkę i dlaczego warto czytać.