17 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia. W związku z tym wydarzeniem na holu szkolnym została wykonana okolicznościowa gazetka. Uczniowie klasy III i V przygotowali krótki apel, na którym zaprezentowali dane statystyczne dotyczące palenia oraz recytowali wiersze o tematyce antynikotynowej.

Wszystkie dzieci począwszy od przedszkola, nosiły w tym dniu znaczki z napisem „Nie pal przy mnie, proszę!”, zachęcając w ten sposób dorosłych do rzucania palenia albo przynajmniej do niepalenia w ich obecności. Krótką prelekcję wygłosiła również pielęgniarka p. Elżbieta Idczak, uświadamiając wszystkim jakie spustoszenie przynosi palenie, szczególnie w młodych organizmach.

Odbył się również konkurs plastyczny o tematyce antynikotynowej, w którym wzięło udział 17 uczniów z klas II-V. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i estetycznie wykonane. Nagrodzono 3 prace: Jakub Płuciennik (kl.II), Wiktoria Ćwiek (kl.III) i Alicja Malesza (kl.V) – nagrody książkowe. Wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki za udział w konkursie. Koordynatorem w/w działań była D. Soja.