10 października o godzinie 11:00 uczniowie naszej szkoły zebrali się na szkolnym holu, gdzie przygotowaliśmy dla nich wygodne miejsca, z których obejrzeli transmisję internetową na żywo z Teatru Banialuka w Bielsku-Białej realizowaną w ramach projektu „Internetowy Teatr TVP dla Szkół”.

Uczniowie mieli okazję podziwiać aktorów w przedstawieniu pt. „Baśń o Rycerzu bez Konia„.

„Baśń o Rycerzu bez Konia”, fot.Tomek Sylwestrzak

„Baśń o Rycerzu bez Konia”, fot.Tomek Sylwestrzak

„Baśń o Rycerzu bez Konia” Marty Guśniowskiej w reżyserii Janusza Ryla-Krystianowskiego to dowcipne i wciągające widowisko familijne, opowiadające przygody Rycerza bez konia i Konia bez rycerza, którzy szukają siebie nawzajem. Obok tytułowych bohaterów w przedstawieniu pojawią się uwięziona w wieży królewna, źli rozbójnicy, czarodziejka z magiczną kulą i straszny smok.

Jednak w tej baśni wszystkie postaci i wydarzenia przedstawione są z przymrużeniem oka. Wartka akcja, rozgrywana w planie żywym i lalkowym, znakomite kreacje aktorskie, pełen inwencji ruch sceniczny i dowcipne piosenki sprawiają, że przedstawienie zachwyca zarówno dzieci jak i dorosłych. Jest to zarazem opowieść z morałem, o tym, że marzenia się spełniają, jeżeli tylko nie przestajemy w nie wierzyć.
Źródło: http://www.iteatr.tvp.pl