Dnia 19 maja uczniowie klasy II, III, IV i V odwiedzili Par Rekreacyjny Nenufar Club w Kościanie.

Uczestniczyli tam w 3 godzinnym programie relaksacyjno – edukacyjnym „Z PIRATAMI DOOKOŁA ŚWIATA W POSZUKIWANIU BIAŁEGO NENUFARU”. Po przywitaniu z piratami i założeniu kamizelek wszyscy zabrali się na tratwę i rozpoczęli podróż w poszukiwaniu zaginionego skarbu. Podróż tratwą była niezapomnianym przeżyciem. Dzieci mogły wiosłować, co sprawiało im dużą radość.Piraci podczas nauki wiosłowania przedstawili Wisło Jo i Małpkę oraz opowiadali legendę o tunelu czasu i czarodziejskich binoklach.

Dzieci z czasem odnalazły pierwsze wskazówki, które doprowadziły grupę do Europy- tam odbyło się pasowanie na pirata. Dzieci już jako rodzina piracka przemieścili się do Egiptu- gdzie poznali wynalazki Egipcjan oraz uczyli się czytać hieroglify. Kolejne wskazówki prowadziły do Wioski Indiańskiej.Tam dzieci poznały legendy indiańskie, przebrali się za Indian i tańczyli wokół Totemu-taniec przyjaźni i zgody.Dzieci w końcu dowiedziały się co jest skarbem.

Grupa pożegnała się z Wioską Indiańską i wróciła tam gdzie rozpoczęła swoja podróż – do przystani pirackiej

Program wymagał od dzieci aktywnego udziału i zaangażowania. Dał możliwości wykazania się sprawnością fizyczną, spostrzegawczością a także umiejętnością współpracy.

W dalszej części pobytu uczniowie uczestniczyli w kolejnym programie „PRZYJĘCIE”

Był to pokaz i nauka SAVOIR VIVRE przy stole, połączone z ekskluzywnym, trzydaniowym obiadem. Dzieci i opiekunowie przyjęci zostali w restauracji przy wytwornie przygotowanym stole. Obsługiwani byli przez elegancko ubranych, zawodowych kelnerów i kelnerki. Dzieci jadły trzydaniowy posiłek: zupę, drugie danie i deser. Była to bardzo przydatna lekcja, która w ciekawy i przystępny dla dzieci sposób uczyła elegancji i właściwego zachowania przy stole.

Na zakończenie wycieczki dzieci miały możliwość zużycia energii podczas pobytu na placu zabaw. Po zakupie pamiątek, pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały nauczycielki: K. Wojtkowiak, M. Ziętek, D. Soja oraz B. Kruczkowska.