28 marca uczniowie klasy I wraz z towarzyszącymi im mamami i wychowawczynią Danutą Soja, wyruszyli na wycieczkę do Turku. Najpierw udali się do obiektu Państwowej Straży Pożarnej. Tam pod przewodnictwem pracownika straży uczestniczyli w zajęciach w Sali Edukacyjnej „Ognik”. Na samym początku wielką atrakcją było to, iż zostali ubrani w strażackie mundurki i hełmy. Zajęcia składały się z kilku części: najpierw dzieci obejrzały kilka krótkich filmów jak zachować się w różnych sytuacjach zagrożenia.

Następnie obserwowały jak rozprzestrzenia się pożar w mieszkaniu i jak pomocne są w tym czujki alarmowe. Były też pokazane sytuacje jak postępować gdy w domu zapali się tłuszcz na patelni itp. Ważnym elementem zajęć był pokaz udzielania pierwszej pomocy i ćwiczenia praktyczne w tym zakresie. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomiki.

Dzieci zwiedziły również garaże, gdzie oglądały samochody i łodzie strażackie oraz obserwowały specjalnie dla nich zorganizowany alarm jednostki ratowniczo-gaśniczej. Kolejnym punktem wycieczki było muzeum. Tuta zajęcia odbywały się w dwóch grupach. Podczas dy pierwsza grupa uczestniczyła w warsztatach ceramicznych, druga zwiedzała muzeum.

Dzieci obejrzały piękną wystawę fotograficzną o ptakach drapieżnych. Bardzo ciekawym miejscem była wystawa czasowa „Matematyczny pociąg”, na której znajdowało się kilkanaście stanowisk. W odróżnieniu od innych wystaw, na tej można było wszystkiego dotknąć, sprawdzić i poeksperymentować, co było dla dzieciaków nie lada gratką.

Na warsztatach ceramicznych z kolei dzieci wraz z mamami wyczarowywały z gliny przeróżne postaci: słonie, konie, koty itp. Prace staną się własnością uczestników po wypaleniu ich w specjalnych piecach.

Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu wspaniałych wrażeń.