W dnia 9-10 czerwca 2016 uczniowie klas III-VI wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Gniezna, Biskupina i Rogowa. W pierwszy dzień wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Katedrę w Gnieźnie gdzie mogliśmy zapoznać się z jej historią, okolice rynku oraz Muzeum Powstania Państwa Polskiego, gdzie uczniowie oglądali filmy w 3D opisujące historię powstania państwa, a także podziwiali eksponaty wystawione w muzeum. Po przejeździe do Biskupina, uczestnicy na własne oczy mogli zobaczyć jak żyli mieszkańcy pierwszych osad. Zobaczyliśmy długi dom, mieliśmy okazję przekonać się gdzie w tamtych czasach spano i pracowano. Odwiedziliśmy wioskę rzemieślników a na koniec odbyliśmy rejs statkiem po jeziorze.

W drugim dniu naszej wycieczki pojechaliśmy do Wenecji kolejką wąskotorową zwiedzając przy tym Muzeum Kolejki Wąskotorowej oraz Ruiny Zamku w Wenecji. Uczniowie zakwaterowani byli w zajeździe, gdzie czekały na nich posiłki, zajęcia z lepienia glinianych naczyń, trening strzelania z pierwotnego łuku oraz place zabaw i boiska.

Ostatnią atrakcją wycieczki był spacer po Parku Dinozaurów w Rogowie, gdzie podziwialiśmy eksponaty przedstawiające różne gatunki dinozaurów, owadów i ssaków oraz korzystaliśmy z parku linowego. Do domu wróciliśmy w piątkowy wieczór, zmęczeni ale zadowoleni.