Rekrutacja do przedszkola oraz klasy I – Zarządzenie Burmistrza

post image

Zarządzenie Burmistrza Gminy i Miasta z dnia 28 stycznia 2022r. w sprawie: ustalenia na rok szkolny 2022/223 terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego w tym terminów składania dokumentów do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i klas I publicznych szkół podstawowych dla których Gmina i Miasto Tuliszków jest organem prowadzącym.

POBIERZ ZARZĄDZENIE

Kształcenie na odległość przedłużone

Do 26 czerwca 2020 przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie nadal odbywać się na odległość.

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Wszystkim dzieciom, zarówno tym małym jak i tym dużym, z okazji Dnia Dziecka życzymy uśmiechu od ucha do ucha, mnóstwa okazji do beztroskiej zabawy, wesołych przygód, wspaniałych przyjaciół oraz wyjątkowych prezentów!

Przedłużenie kształcenia na odległość

Zgodnie z decyzją MEN zawieszenie zajęć i tym samym prowadzenie kształcenia na odległość zostają przedłużone do 24 maja 2020 r. MEN ustaliło również termin, w którym odbędzie się Egzamin Ósmoklasisty na 16-18 czerwca 2020 r.

Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.

https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc-do-24-maja

Komunikat dla rodziców

Szanowni Rodzice,
Wiemy już, że co najmniej do świąt nie zobaczymy się. Chcemy, żeby edukacja w tej nowej rzeczywistości była możliwa do zrealizowania - dla Waszych dzieci a naszych uczniów. Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać. Ta rzeczywistość to trudna i może najważniejsza lekcja w życiu.

Podjęliśmy następujące działania:

 • Ułożyliśmy harmonogram/zadania dla poszczególnych klas. Jeżeli okaże się, że coś się nie sprawdza albo jest zbyt trudne będziemy je modyfikować.
 • Będziemy komunikować się z Wami i dziećmi przez e-dziennik oraz inne kanały komunikacji, o ile pozwolą na to warunki.
 • Będziemy prowadzić lekcje, ale jesteśmy gotowi rozmawiać z uczniami, o tym co jest trudne, jeśli pojawią się pytania, z ich i Państwa strony.
 • Postaramy się, żeby nasza wspólna praca nie odbywała się pod presją czasu.
 • Będziemy oceniać prace uczniów ale dostosujemy to do nietypowych warunków i postaramy się, by to nie dokładało państwu napięć i niepokoju.
 • Jeżeli nauczyciele udostępnili Wam numery telefonów, korzystajcie z tego kanału komunikacji na wspólnie ustalonych warunkach.
Aby wszystko to co jest przed nami udało się zrealizować, potrzebujemy Waszego wsparcia i współdziałania:

 • Bądźcie z nami w kontakcie. Jeżeli coś nie działa, macie wątpliwości- piszcie lub mówcie nam o tym.
 • Zorganizujcie dzieciom warunki do pracy. Pozwólcie im rozwinąć skrzydła i pracować samodzielnie (nawet jeśli to będzie trochę nieudolne, nawet jeśli to ma trwać dłużej niż z Waszą pomocą).
 • Mobilizujcie dzieci do pracy. Niech wkładają wysiłek w to co robią. Jeżeli zauważycie, że jest problem a sami sobie z tym nie możecie poradzić powiedzcie nam o tym.
 • Bądźmy wobec siebie uczciwi. Kiedy będziemy oceniać prace domowe Waszych dzieci, wierzymy w to, że będą to prace przez nich wykonane.
 • Zachęcajmy dzieci do sprzątania, współudziału w pracach domowych, pielęgnujmy higienę, rozmawiajmy i doceniajmy wspólny czas.
 • Bądźmy dla siebie życzliwi. Życzę wszystkim zdrowia i wytrwałości.

Zawieszenie zajęć edukacyjnych

Aktualizacja:

Wszystkie zajęcia edukacyjno-opiekuńczo-wychowawcze
w dniach od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.
zostają zawieszone, a szkoła pozostaje zamknięta.

Zawieszenie zajęć edukacyjnych

W związku z informacją Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie COVID-19 wszystkie zajęcia edukacyjno-opiekuńczo-wychowawcze w dniach od 16 marca 2020 r. (poniedziałek) do 25 marca 2020 r. (środa) zostają zawieszone, a szkoła pozostaje zamknięta.

W dniach 12-13 marca 2020 r. szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze wyłącznie dla dzieci, które z wyjątkowych powodów nie mogą pozostać w domu pod opieką rodzica.

Zalecenia dla rodziców i uczniów w związku z przerwą spowodowaną COVID-19

Rodzicu,
 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodreczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Uczniu,
 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
 • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos.
 • Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa?
Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Informacja GIS w sprawie koronawirusa


Informacja GIS w sprawie koronawirusa

- kliknij aby pobrać -

Koronawirus – infografika

Kliknij i pobierz ulotkę informacyjną o zapobieganiu zakażeniem:

Skip to content